DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 19.02.2013 16:23:49 

Šeltie z jižních Čech

Proběhlé akce

9. února jsme byli v oslabení na procházce Stromovkou.

 
 image image image image image image image image    image
Leden 2013 - Plav
 
 31.12.2012 - Silvestrovský výstup na Kleť
 

25. 2. 2012 - Stromovka

Dnešní procházka měla velkou účast, dobrá socializační událost pro dvě nejmladší šeltičky. Sníh a led už skoro roztál, ale šeltie Bagr ještě unesl :-)

Fotky od Jíti jsou ZDE


4. 2. 2012 - kolem řeky po cyklo

V tomhle mrazu jsou cyklisti zalezlí a stezka byla volná, došli jsme ale jenom kousek za České Vrbné a otočili to, i na nás byla zima, všichni jsme měli námrazu na vlasech a pejsci bílou srst, stačily 2 hodiny.


29. 1. 2012 - Kleť

Opravdu zimní výšlap, teploty pod nulou, sníh a vítr. Kvůli běžkařským dráhám jsme museli jít rovnou od lanovkou, teda nahoru jsme šli a dolu kluci jeli jak na bruslích, psi běželi s nima a dámy šly pomalu, aby nespadly :o)


21. 1. 2012 - Stromovka

Povedlo se nám vychytat to nejlepší počasí, co šlo, odpoledne přišla pěkná chumelenice :-) Účast byla doslova obrovská, tolik šeltiček pohromadě - no nádhera. Sněhu moc nebylo, ale pejsci se aspoň prošli po zamrzlém Bagru.

Fotky od Jitky, Dany, další odkazy doplním :-)


14. 1. 2012 - Rožnov

Dneska jsme absolvovali dnešní procházku v počtu 3 lidi a 4 šeltie. Počasí bylo větrné a studené, ale psům to až tak moc nevadilo a páníčkové se přispůspbili.V půli cesty jsme se občerstvili a vyrazili zpět přes pole kde to dosr fučelo. Je to vidět i na fotkách. (Dana). Fotky ZDE
 


7. 1. 2012 Vrábče - Holubov

Narychlo domluvená procházka měla slušnou účast - 6 lidí a 6 psů (jak jsme byli upozorněni na nádraží, to, že psi mají společnou jízdenku neznamená, že mají nárok na skupinovou slevu laugh). Ve Vrábči jsme se přesvědčili, že sníh existuje, ale většina trasy byla mokrá a bahnitá. Bláto tolik nevadí, ale Charlie (šeltie, ne Charlie knírač) se vyválel v mršině a to byl teprve hnus, naštěstí ho do vlaku nazpátek pustili a všichni jsme to přežili při plném vědomí.


20. 10. 2011 - Stromovka

Dnešní procházka byla ve znamení mlhy, který se zvedla až ke konci, takže s focením smůla. Ale aspoň se pejsci vyběhali :-)

 


28. 9. 2011 Vrábče - Dívčák - Holubov - Vrábče

Volný den uprostřed týdne přímo vyzýval k dalšímu výletu. Jak jsme zjistili ráno na nádraží podle fronty, stejný názor měl snad milion dalších lidí. Ale povedlo se, lístky jsme koupili a nastoupili do vlaku směr Vrábče. Ze zastávky rovnou po lesní cestě do přírody, kde začali pejsani lítat a řádit, vydrželo jim to až k Dívčáku, pak na chvilku zklidnili, dokonce se podařilo i několik fotek. Původní plán byl Holubov a domů, ale nakonec jsme se rozhodli Holubov obejít a vrátit se jinou trasou do Vrábče, kde jsme si dali oběd a v půl 2 vyrazili vlakem domů.

S focením to bylo složitější kvůli nepřízni počasí, hyperaktivitě pejsků a nejrůznějším důvodům, proč některé foťáky odmítly spolupracovat. Situaci zachránili Verča s Vráťou, jejich fotky jsou ZDE.


25. 9. 2011 - rybníky

Po delší době jsme si zopakovali také procházku kolem rybníků. Počasí vyšlo opravdu nádherně, tak jsme většinu cesty uhýbali kolařům a dalším lidem, co měli stejný plán an nedělní odpoledne jako my. Účast byla doslova obrovská a jako vždy, všichni se krásně snášeli, celá procházka bez konfliktů. Jediný otrava byl Nick, který se zamiloval do kolie Sáry a nedal jí pokoj celou cestu, tak pak musel na vodítko, ostuda, ostatní pejsci byli vzorňáci :-)

 

Až dorazí další fotky, doplním odkazy, zatím alespoň od nás ZDE. Alča nafotila TOTO


17. 9. 2011 - Stromovka po 7 měsících
 
Léto nám moc nepřálo, skoro jsme se ani nesešli. Po delší odmlce se konalo další setkání, tentokrát opět oblíbená Stromovka :-) Fotky k prohlédnutí jsou ZDE. Jestli máte k dispozici nějakou společnou, prosím, pošlete, jinak nevím, jakou velkou fotku sem dát, nikde nejste úplně všichni, tak aby to někomu nebylo líto, že tu chybí.

19. 2. 2011 - procházka po Stromovce

Hodně narychlo vymyšlená procházka měla slušnou účast - 5 lidí a 7 šeltií. Sněžilo a byla sobota ráno, nikomu se asi ven nechtělo, celou Stromovku jsme měli pro sebe. Trasu jsme dali docela krátkou kvůli Charliemu, ten ale statečně běhal se smečkou, jenom občas si ho panička schovala pod bundu, aby se zahřál a mohl jít zase řádit. Jediná Meggie prošla celou trasu volnějším tempem s ohledem na štěňátka v bříšku, už se jí to blíží :-)

Zatím se do bundy vejde, příští zimu už to asi nepůjde :-)

Nemohlo chybět válení ve sněhu...

běhání..

ani skákání za sněhem :-)

Ajsí ukázal Charliemu, jak se hrabe ve sněhu.

A Xandy nebyla jediná, kdo si cestou sundaval hroudy sněhu z tlapek.

 

Omluvám se za kvalitu fotek, ale za daných podmínek to líp nešlo, odkaz ZDE.

 


22. 1. 2011 - Vrbenské rybníky + tankáč

Pro první letošní procházku jsme si vybrali tankáč a Vrbenské rybníky. Ještě než jsme stačili vytáhnout foťák, šla se Agie kouknout na zamrzlý rybník, led je ale slabý takže se tam propadla - naštěstí kousíček od břehu, tak se dostala zpátky na břeh. Mokrá byla parádně, ale asi jí to bylo málo, protože se hned běžela ještě pořádně vyválet ve sněhu. Během procházky úplně uschla, a za půl hodiny by nikdo nepoznal, že se koupala. Šeltičky se zase vyběhaly a vyřádily, jenom fotit se jako vždycky nechtěly :-) Cestou jsme potkali pána s německým ovčákem, co se nás ptal, co je to za rasu. Když zjistil, že šeltie, kouknul se na 6 psů pobíhajících okolo a povídá "A to je jich prej málo." :-)

Fotky si můžete prohlídnout ZDE


5. 12. 2010 - Branišovský les
 
Dneska jsme si dali procházku sněhem v Branišovském lese. Sraz byl na konečné MHD na Máji, kde jsme předpokládali i dostatek parkovacích míst u paneláků - no, to trošku  nevyšlo a Jitka si pár minut počkala, než konečně někdo odjel a uvolnil jí místo. Šeltičky se mezitím pozdravily a pak jsme mohli vyrazit. Jak se ukázalo, všechny šeltičky milují sníh, všichni běhali, skákali za sněhem, hrabali a řádili...
    
My jsme se snažili udělat co nejvíc povedených fotek. Nejlíp to fungovalo za ňaminky (viz níže :o)
 
a občas byla veškerá snaha k ničemu, protože pejsci byli nějak moc rychlí :o)
 
  Rychlé tempo nasadil i běžec, kterému jsme šli radši z cesty...tedy, po pořízení této fotky :o) My jsme zůstali u svižnější procházkové chůze a pokračovali dál takzvaně "po stopách běžce" :o) přes louku, pak do lesa a přes další louku zpátky. Myslím, že jsme všechny šeltičky zdárně utahali a i my páníčci jsme si nedělní dopoledne užili.
 
Odkazy na fotky: Lucka a Nick, Jitka a Argí
 
 

23. 10. 2010 - podzimní rybníky
 
 
Dneska jsme vyrazili k rybníkům na podzimní procházku. Počasí vyšlo nádherně a mikde nikdo nebyl, takže pejsci mohli řádit jak chtěli. Šeltie byly nakonec 4. Sofinka jako jediná fenka se stala okamžitě středem zájmu obou dospěláků Nicka a Patrika
 
a půlroční Ajsí celou cestu provokoval ke hře a dráždil paničce nervy probíháním všech bažin a louží po cestě :-)
  
 
Společné focení na kládě všichni svorně bojkotovali
 
 

11. 7. 2010 - Třeboň - cesta kolem Světa
Dneska jsme vyrazili do Třeboně k rybníku Svět. Sraz byl ráno u Schwanzenberské hrobky a vyrazili jsme v protisměru značené trasy, podle stanovišť jsme začali u čísla 16 a skončili u jedničky.
Hned na začátku na nás zaútočily hejna komárů, tak jsme se všichni nastříkali a byl pokoj (jenom se postřik musel občas obnovit, hmyz byl opravdu neodbytný).
Největší plavec byla Sofinka, ostatní pejsci se namočili tak po bříško, víc ani krok. Zato v lese nezapomněli proběhnout skoro každou louží bahna, na kterou jsme narazili.
 
 

12. 6. 2010 - Vrbenské rybníky, tentokrát letní
 
  
 
Po delší době jsme se zase sešli a vyrazili k Vrbenským rybníkům. Počasí bylo opravdu letní, pejsci ani nechtěli moc běhat v tom horku a celá procházka byla v pomalejším tempu. Šli jsme jenom po cestě, louky nebyly posekané a nikdo nechtěl nasbírat moc klíšťat - úplně bez klíšťat se to ale neobešlo, ty mrchy jsou prostě všude. Snad jsme je všechny objevili venku a domů si nikdo žádné nepřinesl.
 Speciální obírání si užila Blanka, Monty na sebe někde namotal spoustu svízele.
 Bylo horko, tak jsme pejskům hlídali pitný režim.
 Na zpáteční cestě se šeltičky zastavily u rybníku a koukaly na hnízdící ptáky. Jeden racek na nás začal dělat nálety a něco chtěl. Dostal několik pokusů, házeli jsme mu piškot dost vysoko, aby ho chytil, ale on to nezvládnul. Tak měl smůlu - a pejsci naopak štěstí, těm nedalo žádnou práci popadané piškoty najít a sežrat :o)
 
 
Opět všem děkujeme za bezvadnou procházku a těšíme se na příští.
 
 

 
27. 3. 2010 - Okruh Vrábče - Holubov - Dívčák - Vrábče
 
 
Tentokrát hrozilo, že se procházka zruší kvůli počasí, předpovídali déšť...ale naštěstí se netrefili a počasí nám vyšlo krásně. Procházky se zúčastnilo 9 páníčků a 10 šeltií, trasa se nám natáhla na cca 15 kilometrů a trvala 4 hodiny.
 
V 9:30 byl sraz ve Vrábči u vlakové zastávky. Vyrazili jsme po žlutě značené cestě, ale protože je tam spousta možností a cest, tak jsme to v průběhu ještě překombinovali a vystřídali jsme tras několik. Úplně speciální výlet si udělali Mirek s Iggym, museli se z Holubova vrátit a hledat ztracené brýle. Naštěstí je našli a pak nám přišli naproti až k řece.
 Šeltičky našly hned na začátku cesty louži, ve které si vykoupaly packy. Hned si je ale zase zamazaly, protože následovalo asi 100 metrů rozbahněné cesty. Páníčci ho překonali po okraji lesa, šeltičky šly přímou čarou vpřed a taky podle toho vypadaly. Pak už jsme ale pokračovali po suchu a bahno na packách rychle uschlo a opadalo.
   Cestou šeltičky společně prozkoumávaly křoví podél cest nebo si spolu hrály, prostě dokonale sladěná smečka. Občas oběhly páníčky, aby se ujistily, že všichni jdeme a pak se zase vrátily do psí společnosti svých kamarádů.
 
 Hromadné rozdávání ňaminek byla jedinečná příležitost k zachycení několika šeltií pohromadě, jinak spolu pořád běhaly a řádily a bylo skoro nemožné je vyfotit.
 
V Holubově jsme museli přejít potok po plechovém mostě. Pro některé pejsky to byla taková zkouška odvahy, ale všichni uspěli a mohli jsme jít dál. Důkaz, jaký je šeltie statečný pejsek :o)
Pokračovali jsme po cestě až k Dívčáku, kde jsme se rozhodli vyfotit spolu jenom psí účastníky výletu.
 
Tentokrát se fotka povedla díky vodítkům, žádný pejsek neutekl ze záběru :o)
 
U Dívčáku jsme rozdali další ňamky, zkusili si výstavní postoje a pak jsme ještě udělali pauzu na louce kvůli dalším fotkám a svačině. Pejsci se mohli napít v potoce a dál už jsme pokračovali podél řeky.
Na zemi bylo spousta klacíků, tak jsme mohli i házet aporty, kdo měl zájem. Mezi těmi klacíky byl ale i had! Naštěstí to byla jenom užovka a nikdo si jí nevšímal, takže se odplazila aniž by někoho kousla.
 
Pak jsme zahli doleva a od řeky pokračovali další lesní cestou až do Vrábče. Jenže jme potřebovali do Vrábče - zastávky, cca kilometr vedle :o) Tak jsme to vzali přes louku.
       Museli jsme překonat dva vodní příkopy. Všichni je zvládli na jedničku.
 Cestou přes louku se pěkně zatáhlo a dokonce i chvilku poprchávalo, ale nebylo to nic hrozného, k autům jsme dorazili v suchu.
 
Opět všem děkujeme za bezvadnou procházku.
 
 
 
 

20. 2. 2010 - Zimní Vrbenské rybníky podruhé
 
Zopakovali jsme si procházku kolem Vrbenských rybníků. Měli jsme oproti minule trošku ztížené podmínky, protože se cesta proměnila v ledovku a k jednomu rybníku někdo navozil hromadu hnoje...ale nikdo neuklouzl a šeltičky se hnoji vyhnuly, dobře to dopadlo, uf :o) Páníčci si zase popovídali a pejsci se spolu vyřádili a užili si hromadného rozdávání ňaminek, všichni odcházeli spokojení.
Sraz byl u Arpidy v 9:30 a procházka skončila v 11:40.
 foto Lucka a Nick
 
Děkujeme všem za účast a milou společnost.
 
Odkazy na fotky:Lucka a Nick

 
 
 30. 1. 2010 - Zimní procházka kolem Vrbenských rybníků
 
První procházka v novém roce se uskutečnila na konci ledna. Zúčastnilo se jí 9 šeltiček a 7 paniček. Vyrazili jsme v 9:35 od Arpidy k Vrbenským rybníkům. Počasí vyšlo skvěle, šeltičky si spolu rozuměly jako vždycky a kdo nás potkal, mohl si oči vykoukat :o) Procházka trvala 2 hodiny, náš plán jsme dodrželi na minutu :o)
První pokus o společnou fotku se týkal jenom pejsků. Jenže nechtěli vydržet dost dlouho, aby se povedla fotka, na které jsou všichni. Na každé z následujících dvou fotek jedna šeltie chybí, pokaždé jiná. Najdete ji? :o)
 foto Jitka a Argí
 foto Lucka a Nick
 
Jediný způsob, jak dostat všechny šeltie na jednu fotku bylo vyfotit se spolu s nimi:
 
Děkujeme všem zúčastněným za bezva procházku a těšíme se zase příště.
 
Odkazy na fotky: Lucka a Nick + Jitka a Argí 

 
 
14.11.2009 - Výšlap na Kleť
 
Na dnešek jsme si naplánovali výlet na Kleť, ale protože účast nakonec byla malá (jenom 3 šeltie), spojili jsme se s Jihočeskou tlapkou, aby pejsků bylo víc a mohli spolu řádit. Vyrazili jsme vlakem z ČB už v 8:02. To se ukázalo jako výborný nápad, protože dopoledne na Kleti skoro nikdo nebyl, takže pejsci mohli lítat jak chtěli a nikoho to neobtěžovalo. Navíc dopoledne bylo nádherně zatímco odpoledne se zatáhlo, takže jsme vychytali to nejlepší počasí, co jsme mohli. Všichni pejsci se tak vyřádili a utahali, že celou zpáteční cestu ve vlaku prospali.
 Tři zástupci šeltií na Kleti

 
 
20.9.2009 - První setkání jihočeských šeltiček
 
Dnes se konalo první setkání jihočeských šeltií, sraz byl ve 14:00 hodin za Kauflandem, kde proběhlo první seznamování a očuchávání. Pak jsme se přesunuli dál do Stromovky. Tam jsme se všichni představili, aby se poznali ti, kdo se ještě navzájem neznali. Následovala ukázka dog frisbee v podání Jitky s Argiem a Dany s Xandy a dál už byl volný program. Páníčci a paničky povídaly a fotili, šeltičky běhaly, nosily klacíky a navzájem se provokovaly, no prostě řádily a moc hezky se na ně koukalo.
 
(foto od Markéty a Sofinky)
 
Díky všem, kdo se zúčastnili, odkazy na fotky se tu objeví co nejdřív.